Łazienka w stylu śródziemnomorskim.


Uwielbiam kamień w domu. Ale nie przepadam za gładkim granitem. Lubię kamień poszarpany, surowy, chropowaty, dziurawy, nadszarpnięty zębem czasu. Dlatego od zawsze marzyłam o łazience w stylu śródziemnomorskim. Już w poprzednim naszym małym mieszkanku marzenia o greckiej łaźni nie dawały mi spokoju. Ale 11 lat temu ceny marmurów, trawertynów były poza naszym zasięgiem finansowym. Wtedy zadowoliłam się płytkami imitującymi kamień i greckimi dekorami.
W nowym mieszkaniu, łazienka ostała nam się po poprzednich lokatorach. Pomarańczowością biła w oczy i wytrzymaliśmy z nią 3 lata. Potem przyszła decyzja o demolceJ
Wreszcie mogłam przypomnieć sobie marzenia o prywatnej greckiej łaźni. Łaźnia, to jednak trochę przesada. Łazienka nie jest duża a i finanse też nas ograniczały. Ale jak się powiedziało A, to trzeba było dokończyć dzieła. W sklepie z płytkami kamiennymi, ceny wcale, ale to wcale nie zmalały. 500 zł za 1 m2 trawertynu, to była lekka przesada. Ale w sklepie była też alejka z płytkami trawertynu 2 i 3 klasy, tzn. płytki posiadały naturalnie wyżłobione dziurki za cenę 100 – 150 zł za 1 m2.
Wyobraźnia zaczęła działać. Przecież właśnie tak chciałam, żeby nie było gładko i od linijki, tylko, żeby było tak, jak by się czas zatrzymał….
Płytki są w kolorze, hm… pumeksu i wypalonej cegły. Sięgają do połowy ściany z upodobania i oszczędności. Powyżej jest tynk strukturalny. Stylowa, szafka pod umywalkę z lustrem – wersja okazała się tańsza, niż konstrukcja z karton gipsu z płytkami. Na podłodze terakota imitująca kamień. Nie odważyliśmy się na trawertyn na podłodze. Musielibyście nas zobaczyć, jak w sklepie ułożyliśmy na podłodze rządek płytek trawertynowych i pryskaliśmy na nie wodą, żeby zobaczyć jak zmienią kolor po impregnacji, żeby wybrać jak najbardziej zbliżony kolor płyt terakotowych (dziękujemy sprzedawcomJ za wyrozumiałość i cierpliwość). Kilka stylizowanych gadżetów w stylu greckim i mamy swoją prywatną Grecję.
A dziurki w płytkach zostały zalepione …. fugąJ             

Uwaga, bardzo dużo zdjęc!6 komentarzy:

 1. Asiu piekna masz lazienke!!!Urocze domowe SPA w stylu greckim:) Na pewno wspaniale miejsce relaxu po dlugim dniu pracy.Usciski

  OdpowiedzUsuń
 2. Łazienka ma wspaniały klimat i uważam, że właśnie te niedoskonałości płytek dodają im autentyczności. Przycięte pod linijkę były by zbyt dosłowne. Do tego stylowe dekoracje i masz salonik kąpielowy, w pięknych ciepłych barwach ziemi.

  świetna robota!

  OdpowiedzUsuń
 3. Cudny klimat stworzyłaś: ciepły, relaksujący i miły dla oka. Gratuluję:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Aaa i jeszcze ja: zamiesciłam linka do filmiku z dźwiękiem mojego patefonu, możesz posłuchać prawie na żywo:))

  OdpowiedzUsuń
 5. Asiu - ja wychowałam się pod staromiłośniańskim niebem, ale to były zupełnie inne czasy, były pola, łąki, dziki kanałek ... nie było jeszcze osiedla. Teraz mieszkam po sąsiedzku w Międzylesiu, które też się zmieniło. Niby zielona Warszawa, mam ogród, taras itd., ale pognało nas na mazurskie siedlisko.
  Łazienka b. klimatyczna, romantyczna i widzę, że relaks i szczęście Ci daje, a to najważniejsze.
  Uściski sąsiadeczko
  jolanda

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękna łazienka, cudowna!
  Właśnie dzięki tym płytkom, które są uszczerbione, nadgryzione, dziurawe, chropowate... Jestem oczarowana końcowym efektem. Kolorystyka ciepła, stonowana, relaksująca... I chociaż sama robiąc łazienkę będę likwidowała wannę na rzecz prysznica, to patrząc na Twoje fotki znów pojawia się dylemat, czy aby na pewno... ;)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Renovatio Joanna Grabowska , Blogger