Mama

Mama, to najpiękniejsze słowo świata. To pierwsze słowo, jakie wypowiadają dzieci. Słowo, które w wielu językach brzmi podobnie. To słowo, które wymawia się przez wszystkie lata życia.....
Moja Mamcia jest nie tylko Mamą ale też moją najlepszą przyjaciółką. Mimo wielu różnic, różnicy wieku, innych zdań, trwamy przy sobie, zwierzamy się sobie, ufamy, radzimy, wspieramy się.

Mama w różowym ze swoimi przyjaciółkami. Od zawsze razem.
Brakuje jeszcze do składu siostry mamy. One gadają przez telefon ze sobą codziennie.....



Teraz sama jestem Mamą. To chyba najpiękniejszy stan w życiu każdej kobiety, mimo czasami zmęczenia, problemów, kłótni i zadanych ran. Jednak, po burzy zawsze przychodzi tęcza i tych słonecznych dni jest znacznie więcej.  


Patrzę na swoje dzieciaki i widzę u Kubuśka podobny do mojego charakter. Teraz, z racji wieku dojrzewania, wiecznie niezadowolona mina:) Ja też taką miałam i nie raz mi to moja Mama wypomina, gdy troszkę narzekam na niego. Przejdzie mu, wydorośleje, przeminie... mnie też z czasem przeszło:) 
Patrzę na Liwię, widzę kopię zewnętrzną siebie z przed chyba stu lat:) Widzę zamiłowanie do zwierząt, do piękna. To cząstki, które im przekazałam, jako Mama

Co by się nie stało, zawsze będę dla nich Mamą. I ile bym nie miała lat, zawsze będę miała Mamę. Taką na co dzień i od święta.
Wszystkim Mamciom, życzę uśmiechu, który będzie na ustach za każdym razem jak spojrzą na swe dzieci.


A Mama w prezencie ode mnie dostanie kwiatowy zestaw.






Oczywiście puszek musiało powstać hurtowo.




Oczywiście w taki Dzień nie mogło zabraknąć słonka, wbrew przepowiedniom i prognozom pogody.


Zakwitły akacje.



Miłego świętowania.

3 komentarze:

 1. dzień dobry
  przeczytałam dużą część bloga i naprawdę spodobało mi się tutaj:) Troszkę słodkości i troszkę goryczy,trochę do śmiechu i troszkę do płaczu.Piękne zdjęcia.
  serdeczności w tym naszym dniu
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Pięknie napisane :-)
  Pozdrawiam!
  PS. Dziękuję za komentarz... lepiej się człowiekowi na duszy robi...

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie moc obserwować zmianę pokoleń. pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń

Copyright © Renovatio Joanna Grabowska , Blogger